Vrátenie daní z Holandska: O čo ide?

Počuli ste už niekedy o tom, že sa dane vracajú aj z Holandska? Vo všeobecnosti ide o veľmi jednoduchý postup, ktorý si popíšeme v tomto článku. Jednoznačne sa vám to oplatí. O tom hovorí aj to veľké množstvo spokojných recenzií.

Pracovali ste počas roka v Holandsku? V tom prípade môžete mať nárok na vrátenie daní. Či už ste pracovali v Holandsku len jeden mesiac, poprípade celý rok, na tom vôbec nezáleží. Dôležité je, že ste mali príjem z tejto krajiny. V niektorých prípadoch máte nárok aj na vrátenie preplatku, čo však posudzuje konkrétna firma.

Akú výšku sumy môžete získať?

Pravdepodobne vás zaujíma najmä to, akú veľkú čiastku môžete získať. Všetko však záleží od viacerých faktorov, ako je výška príjmu, vaše výdavky a podobne. Čo je však potešujúce, vrátenie daní z Holandska sa pohybujú na vysokých priečkach. Získať môžete v niektorých prípadov až do 3500 €, čo je skutočne veľmi pekná suma.

Potrebné dokumenty

Čo budete potrebovať, keď budete riešiť Holandsko dane? Nič nezvyčajné. Nevyhnutnosťou je holandské potvrdenie o príjmoch, poprípade výplatnú pásku od vášho zamestnávateľa v Holandsku. O vrátenie daní z tejto krajiny si môžete požiadať prakticky kedykoľvek počas roka. Túto činnosť sa odporúča vykonať od 1. marca do 1. júla.

Jednoduchý postup

Obávate sa toho, že vrátenie daní z Holandska bude sprevádzať náročný postup? V tomto prípade je opak pravdou. Firma s názvom Tj – legal vám so všetkým pomôže. Vyplníte jednoduchý online formulár a, dokonca, aj chýbajúce podklady dokážu vybaviť za vás. Firma tohto typu vám zabezpečí bezpečné vrátenie daní a taktiež aj kompletné poradenstvo.

Príspevok na zdravotné poistenie

Čo sa týka vrátení daní, získať môžete tiež aj príspevok na zdravotné poistenie. Môžete oň požiadať rok spätne a najneskôr tak urobte do 1. septembra. Ak ste platili dane v Holandsku, všetky benefity by ste mali využiť naplno.