Podporujte svoju obľúbenú kaviareň aj v časoch lockdownu

Ranný budíček, príprava na ďalší pracovný deň, cesta do práce a počas nej zastávka na skvelú kávu v obľúbenej kaviarni. Koho pracovný deň začína podobne? Alebo skôr začínal? Lockdown pozatváral (nielen) kaviarne a okrem toho, tí ktorým to pracovná náplň (a vedenie firmy) dovoľuje, robia z domu.

Pandémia zmenila množstvo vecí, ktoré sme považovali za samozrejmé

Áno, v porovnaní s inými vecami, na ktoré má vplyv pandémia, je to, že si nemôžete po ceste do práce vychutnať kávu v teple kaviarne a prinajlepšom si ju musíte vziať so sebou, banalita. Teda aspoň ak nie ste majiteľom tej kaviarne a opäť ste sa dostali do stavu, že si nemôžete byť istý, kedy budete môcť opäť normálne otvoriť.

Preto je potrebné obzvlášť v takýchto časoch podporovať obľúbené prevádzky. Aby sme si aj po lockdowne mohli vychutnávať výberovú kávu v príjemnom prostredí kaviarní, ktoré tak obľubujeme.

Dobrú kávu si vychutnáte aj po ceste do práce. A aj doma

Takže ak sa na vašom dochádzaní do práce nič nezmenilo (až na nemožnosť posedieť si v kaviarni), využite aspoň predaj kávy cez okienko alebo inak povedané, take away, čiže (káva) so sebou. Možno sa vám môže zdať, že jedna káva je drobnosť, ale v kaviarni budú určite radi za každý zisk aj keby to mali byť len drobné.

V prípade, že je vaša obľúbená kaviareň spojená aj s pražiarňou, kde si pražia vlastnú kávu, prípadne „len“ predávajú aj balenú kávu od svojho dodávateľa a máte si doma ako takúto kávu pripraviť, rozhodne to využívajte. Získajú tým obe strany. Kaviarni dáte zarobiť a pomôžete jej zvládnuť toto náročné obdobie.

A čo vy? Vy si predsa budete môcť vychutnávať svoju obľúbenú kávu kedykoľvek v pohodlí domova. A tento fakt vám taktiež pomôže prečkať obdobie, počas ktorého si nemôžete vychutnávať kávu v kaviarni.

Zdroj obrázka:

Autor: amenic181 / Shutterstock.com