Tipy, ako ušetriť peniaze

Stále sa vám nedarí ušetriť peniaze? Žijeme v dobe, keď sú životné náklady naozaj veľmi vysoké. Mnoho ľudí minú väčšinu peňazí za nájom a zo zvyšku sa snažia nejako prežiť. Ak sa vám nedarí usporiť si zo svojho príjmu žiadne peniaze, máme pre vás niekoľko tipov, ktoré by vám mohli pomôcť.

Šetrite za teplo

Veľkým výdajom je vykurovanie v zimných mesiacoch. Výdavky môžete ušetriť tým, že sa budete viac obliekať a menej kúriť. Ďalej pomôže rekuperačná jednotka, s ktorou môžete vetrať, bez toho aby ste mali výrazné tepelné straty. Skvelá je aj investícia do zateplenia alebo nových okien, ktoré majú lepšie vlastnosti pre izoláciu tepla.

Šetrite za potraviny

Chodíte na obed do reštaurácie alebo si jedlo objednávate? Náklady za jedlo ušetríte tým, že si budete sami variť, nie je to náročné a nezaberie to ani toľko času, vyberajte jedlá, ktoré vám vydrží aj na viac dní a tým ušetríte nemalé množstvo peňazí.

Šetrite za vodu

Mnoho ľudí nechá zbytočne dlho tiecť vodu a to sa samozrejme prejaví aj na jej spotrebe. Strážte, koľko vody spotrebujete a ak máte v rodine viac členov, je vhodné zvážiť používanie umývačky, ktorá vie riadu umyť a spotrebujete menej vody.

TIP: Snížte náklady na energiu s tepelnými čerpadly

Šetrite za elektrinu

Elektrina je tiež veľký výdavok, ak používate klasické žiarovky, vymeňte ich za LED, ktoré sú úsporné. Nenechávajte zbytočne pustenú televíziu alebo počítač, keď u neho nie ste. Ak si kupujete nové spotrebiče, dbajte na to, aby boli také triedy, ktorá spotrebuje čo najmenej energie.

Sledujte zľavy

Nakupujte iba tie produkty, ktoré sú v zľave, mnoho ľudí si myslí, že ušetrí len bagateľ, ale nie je to pravda. Nakupovať môžete lacné veci aj do zásoby, treba kúpiť lacné pečivo alebo mäso a zamraziť ho.