Potraviny spaľujúcich tuky, ktoré podporia vaše chudnutie

Aby sme schudli, nemusíme vždy vynechávať celé skupiny jedál alebo jesť menej. Naopak, musíme jesť dosť, aby sme telu dodali palivo a potrebné kalórie a živiny, aby sa o seba dokázalo postarať. Zdravé stravovanie je viac než len nejedenie nezdravého jedla. Zdravé stravovanie znamená jesť správne jedlá, ktoré sú výživné a zvyšujú náš metabolizmus, a tým urýchľujú proces chudnutia.

Horčica

Mnoho ľudí to nemusí vedieť, ale horčica je v skutočnosti jednou z najzdravších korenín. Nie je v ňom pridaný cukor a je bohatý na  antioxidanty. A kurkuma, ktorá je súčasťou horčice, je účinným prostriedkom na boj proti rakovine a Alzheimerovej chorobe .

Poďme si však povedať o úlohe horčice pri chudnutí. Podľa  Penn State University korenené jedlá zvyšujú váš metabolizmus po dobu 30 minút po konzumácii . Konkrétne to dokáže pikantná horčica a nájdete ju pekne všade.

Vajcia

Jesť vajcia na raňajky je pre nás veľmi dobré z niekoľkých dôvodov. Sú bohaté na antioxidanty, vitamín D a cholín, ktoré zvyšujú metabolizmus. Sú tiež bohaté na bielkoviny a raňajky bohaté na bielkoviny zvyšujú pocit sýtosti človeka. Príjem bielkovín zvyšuje náš metabolizmus o 13 – 30%.

Avokádo

Avokádo je super ovocie, ktoré každý miluje, a to oprávnene. Sú bohaté na vlákninu a mononenasýtené tuky, vďaka ktorým sa budete cítiť sýti a znížite pravdepodobnosť, že sa vám stane, že túžite po väčšom občerstvení, ak si namiesto toho dáte plátky avokáda.

Ľudia, ktorí jedia avokádo mávajú zdravšiu stravu a znížiť telesnú váhu, než tí, ktorí nemajú jesť. Nielen to, ale konzumácia avokáda tiež zvyšuje váš metabolizmus a dodáva vám viac prirodzenej energie.

Škorica

Podľa štúdie, škorice aktivuje termogenéza a pomáha spaľovať kalórie, rovnako ako znižuje hromadenie brušného tuku. Ďalšia vec, ktorá robí škoricu skvelou, je, že je už sladká, čo znamená, že do jedla nemusíme pridávať žiadny cukor.

Vlašské orechy

Harvard štúdia ukazuje, že konzumácia orechov znižuje celkovú hlad a cítite plnšie. Dôvodom je to, že konzumácia týchto druhov orechov aktivuje oblasť v mozgu, ktorá je spojená s hladom a túžbou po ovládnutí.

Tiež omega-3 mastné kyseliny obsiahnuté vo vlašských orechoch spôsobujú, že naše telo spaľuje tuky rýchlejšie. Nezabudnite však, že spaľovanie tukov je možné iba vtedy, ak budete jesť vlašské orechy namiesto nejakého iného občerstvenia, ktoré obvykle konzumujete, nie dodatočne.