Nepodceňujte vrecko na prezuvky

U nás je tradíciou prezúvanie. Zatiaľ čo v mnohých iných krajinách sa neprezúva ani v bytoch, na Slovensku sa musia prezúvať deti aj do školy. A nielen raz. Špeciálnu obuv totiž potrebujú aj na cvičenie do telocviční, ďalšiu potom na vonkajšie športoviská. Vrecko na prezuvky je preto veľmi dôležitou výbavou detí a často sa používa aj na športové oblečenie.

Už predškoláci zažívajú neustále prezúvanie

Svoje prvé vrecko na prezuvky by mal dostať už predškolák. Predovšetkým ak dochádza na prvé krúžky, musí si neustále zo sebou nosiť prezuvky, alebo vhodnú športovú obuv. Baletné cvičky, gymnastické cvičky, tanečné topánky, prezuvky na judo… Čo krúžok, to iná potrebná obuv. Z hygienických dôvodov je ideálne, ak má dieťa na obuv špeciálne vrecko, prípadne vrecko na každú obuv zvlášť. Tenisky predsa len môžu ušpiniť baletné cvičky a je vodné túto obuv od seba oddeliť.

Čo čakať od vrecka na prezuvky?

Praktické vrecká na prezuvky sú obvykle pevné vaky vhodnej veľkosti, ktoré je možné nosiť nielen v školskej aktovke, ale aj samostatne. Zabraňujú tomu, aby sa od obuvi zamazala aktovka či batoh. Vrecko na prezuvky sa dá nosiť pohodlne prehodené cez rameno. Jednoducho sa tiež zavesí v šatni a obuv z neho nie je nutné vyťahovať.

Vrecká na prezuvky patria k základným školským potrebám

Niekedy sú súčasťou setu so školskou aktovkou. Hlavne pokiaľ ide o aktovky pre prváčikov, či prvý stupeň. Ak vrecko nie je súčasťou setu, musíme ho dieťaťu dokúpiť samostatne. Bez neho sa neobíde. Nechať dieťa nosiť obuv v igelitovej taške nie je ani estetické, ani výchovné. Ekologickejšie sú totiž rozhodne pevné a dlhodobo použiteľné vrecká na prezuvky.

Krásne vrecká na prezuvky ponúka DUMAR

V e-shope Dumar.sk kúpite veľmi pekné a moderné vrecká na prezuvky v módnych designoch, ktorý sa bude páčiť deťom každého veku. Vrecká majú príjemné vzory a sú veľmi odolné. Veľkosťou perfektne vystačia pre detskú obuv.