Jesenné virózy, chrípka aj nová vlna covidu sú tu. Ako podporiť imunitu?

Nemusíte medzi vitamínmi, minerálmi a ďalšími doplnkami stravy hľadať žiadne zázraky. Čo naše telo potrebuje, je známe. A často nám chýbajú tie úplne najbežnejšie. Nezabúdajte preto na vitamín C, D3 a zinok. Doplníte ich vhodnými výživovými doplnkami.

Respiračné ochorenia sú pre toto ročné obdobie typické. Do toho sme sa vrátili do práce, deti do škôlok a do škôl – určite je preto dôležité podporiť našu imunitu. Vhodná strava je síce základ, ale presvedčte svoje deti, že ovocie chutí lepšie ako čokoláda. Zelenina je potom dokonca ich úhlavným nepriateľom. Silnými pomocníkmi imunitného systému sú vitamín C, D3 a zinok. Niekedy môže byt drahé kúpiť pre celú rodinu kvalitné doplnky stravy. Výborné produkty sa k nám dovážajú od českej značky Naturvita. Tá je známa napríklad výrobkom Biosil na vlasy, ktorý pomáha proti problémom s nekvalitnými aj vypadávajúcimi vlasmi.

Nepodceňujte príjem vitamínu D

Vitamín D3 by mal byť od jesene až do jari súčasťou nášho jedálničku. Zo slniečka ho už v dostatočnom množstve nedostaneme. Potrebujeme ho pritom k správnemu fungovaniu nášho imunitného systému. A nielen to. Podporuje naše svaly, kosti a zuby. Bez tohoto vitamínu sa nám tiež nevstrebávajú dostatočne vitamíny, ako sú vápnik a fosfor. D3 vitamín ovplyvňuje aj správnu hladinu vápnika v našom tele.

Nezabúdajte na zinok

Zinok nebýval skloňovaný ako minerál pre udržanie správnej funkcie imunitného systému, ale s covid-19 nám odborníci pripomenuli, aký je preň dôležitý. Značka Naturvita, ktorú k nám dováža spoločnosť Happy Trade, dodáva zinok v kombinácii s vitamínom B6.Táto kombinácia na jeseň a v zime podporí náš imunitný systém, postará sa o zmiernenie únavy a vyčerpania, prispeje ku kvalite našich vlasov, nechtov, pokožky aj svalov i podporí našu plodnosť.

Do tretice vitamín C

Trojicu dôležitých vitamínov pre imunitu uzatvára vitamín C. Nepodceňujte ho. Ak ho budete užívať ako doplnok stravy, ideálne si ho vyberte ako produkt s postupným uvoľňovaním. Pod názvom Extra C s postupným uvoľňovaním ho opäť vyrába Naturvita. Výrobky tejto značky ponúka Greenlike.sk.