Ako ušetriť pri vykurovaní domácností?

S prichádzajúcou jeseňou všetci pociťujeme nával zimného vzduchu. Naše domácnosti si už samé na udržanie teploty vo vnútri nestačia. Vykurovacia sezóna pomaly klope na dvere, a pre niektorých môže byť naozaj nákladná na rozpočet. Obzvlášť, ak kúrite drevom či uhlím, ktorých ceny v poslednej dobe prudko vzrástli. Ak patríte k zástancom šetrnejšieho spôsobu vykurovania, ktoré nie je až tak škodlivé pre našu prírodu, prečítajte si o alternatívnych spôsoboch vykurovania.

Ak ešte len začínate s výstavbou domu a premýšľate o tom, aké kúrenie si pre vašu domácnosť zvoliť, jednoduchým riešením pre vás môže byť práve podlahové kúrenie. Tepelné trubky budú rovnomerne rozložené pod vašou podlahou, a tým zabezpečia úmerné rozloženie teploty v miestnosti. Čo môže byť komfortnejšie ako prechádzať sa po teplej, vyhriatej podlahe, keď vám je zima na chodidlá?

Výhody podlahového kúrenia

Na prvý pohľad to tak nemusí vyzerať, ale podlahové kúrenie môže byť až o dvadsaťpäť percent úspornejšie oproti radiátorovému vykurovaniu. Pokiaľ vám záleží na vzhľade vášho domova a nechcete mať steny obklopené radiátormi, využite podlahové kúrenie, ktoré je nenápadné a šetrné k vášmu rozpočtu. Potrubie, ktoré bude zabudované pod vašou podlahou je následne pripojené na zdroj tepla, ktorým môže byť napríklad elektrický kotol či tepelné čerpadlo. V ponuke spoločnosti Eco3energy nájdete napríklad podlahové kúrenie bez systémovej dosky alebo so systémovou doskou značky Rehau.

Ďalšie spôsoby úsporného vykurovania

Za alternatívne vykurovanie domu môžeme považovať napríklad solárne systémy, ktorým zdrojom je slnečné teplo. Sú šetrné k prírode a po ich inštalácii môžete ušetriť na drahších vykurovacích spotrebných materiáloch. Ďalší spôsob ako jednoducho akumulovať teplo poskytujú tepelné čerpadlá, ktoré čo najefektívnejším spôsobom odoberú teplo napríklad zo zeme a privedú ho do domu. V dnešnej modernej dobe môžete skúsiť aj ekologické kotle či infrakúrenie. Šetrite prírodu aj peniaze.