Pripravte si lyžiarsku výbavu v predstihu

Nastávajúca jeseň je pre všetkých milovníkov zimných športov príjemnou predzvesťou toho, že sa opäť približujeme o krôčik bližšie k vytúženej zime a zasneženému počasiu. Snehom prikryté kopce, teploty pod nulou a atmosféra zimných športov – presne na to sa mnohí už nedočkavo tešia. Ak aj vy patríte medzi fanúšikov zimy a s ňou spojených zimných aktivít, vedzte že nikdy nie je príliš skoro začať s prípravou svojej lyžiarskej výbavy.

Je čas na revíziu lyžiarskej výstroje

Bez lyžiarskej výbavy sa len ťažko možno vybrať smelo na svah. Jeseň je ideálny čas, kedy si v predstihu môžete skontrolovať všetko potrebné, čo pre lyžiarsku športovú aktivitu potrebujete. Základom sú samozrejme najmä lyže a ich servisná prehliadka ako i starostlivosť o ne. O nič menej dôležité však nie sú ani ostatné súčasti ako lyžiarske palice, lyžiarky či lyžiarska prilba, ktorá tvorí základ bezpečnosti na zasneženom a zľadovateľnom svahu.

Okrem športovej výbavy treba myslieť aj na obuv

Bez kvalitných a dostatočne hrejivých topánok sa do zimnej krajiny radšej ani nevydávajte! Základom každej zimnej výbavy, či už tej športovej alebo rekreačnej sú zaručene spoľahlivé topánky. Lyžovanie na svahu je síce najmä o kvalitných lyžiarkach, treba však s predstihom myslieť aj na topánky, do ktorých sa po lyžiarskej aktivite opäť prezujete. Vaše topánky by mali mať spoľahlivú podrážku do šmykľavého terénu, mali by dostatočne priliehať k nohe, jednoznačne musia byť pevné a mať schopnosť vám adekvátne ohriať nohy.

Kvalitné oblečenie i termoprádlo sú základom lyžovačky

Pri lyžovačke v menej priaznivom počasí platí jasné pravidlo, ak vám je zima, tak si šport neužijete naplno. Tejto situácií sa dá však veľmi jednoducho vyhnúť, a to správnym výberom kvalitného lyžiarskeho oblečenia. Podceňovať nemožno ani nosenie termoprádla a kvalitných lyžiarskych rukavíc či nákrčníkov.

Ak je vaša lyžiarska výbava v kompletnej zostave, tak máme pre vás skvelú správu – ste pripravený naplno sa tešiť na nadchádzajúcu lyžiarsku sezónu!