Investícia do zlata – prečo by mala zaujímať aj vás?

Rozmýšľate nad tým, ako bezpečne investovať vaše peniaze a účinne ich tak ochrániť pred infláciou? Nákup zlatých zliatkov a mincí môže byť skvelým riešením! Voči iným druhom investícií prináša niekoľko obrovských benefitov.

Vedeli ste, že investičné zlato je na Slovensku oslobodené od DPH? To prináša jednu veľkú výhodu v porovnaní s inými investíciami. Napríklad, pokiaľ by ste si chceli kúpiť investičný obraz, prípadne investičné striebro, zaplatiť by ste museli 20 % DPH z kúpnej ceny. To najmä pri väčších objemoch investícií znamená značné výdavky naviac.

Bezpečná ochrana peňazí pred infláciou

Odborníci sa zhodujú, že pandémia korona vírusu bude mať za následok pomerne výraznú infláciu, ktorá nás bude sprevádzať niekoľko nasledujúcich rokov. Pokiaľ nechcete, aby táto inflácia doslova „požierala“ vaše financie, nesmiete ich držať vo forme hotovosti – či už v podobe papierových peňazí alebo na bankovom účte.

Túto skutočnosť si uvedomuje čoraz viac ľudí, práve preto sa v aktuálnej dobe zvyšuje záujem o investovanie do zlatých zliatkov a mincí. Zlato je tým najlepším spôsobom, ako uchovať hodnotu peňazí a zabrániť tomu, aby ste v dôsledku inflácie prišli o značnú časť vašich úspor.

Výhodné zlaté zliatky a mince

Zliatky sú dostupnou formou investície do zlata skutočne pre každého. Tie najmenšie vážia 1 – 5 gramov, sú tak pomerne lacné. Na našom trhu sa najväčšej popularite tešia švajčiarske zlaté zliatky značky Argor Heraeus. Alternatívou ku zliatkom sú zlaté mince. Napríklad, Wiener Philharmoniker, ktoré sú vhodné pre každého, kto túži po diskrétnejšej forme investovania – totižto, nemajú sériové číslo.

Výhodou je, že investičné zlato viete kedykoľvek odpredať na celom svete a premeniť ho tak späť na peniaze. Pokiaľ máte záujem o kúpu investičného zlata, môžete navštíviť predajňu v Bratislave na Dunajskej ulici 68, prípadne v Brne, v Dorn Office Center.

Čítať viac o investovaní do zlata.