Užitočné rady, ktoré oceníte, ak chcete začať podnikať

Nájsť zamestnanie pomerne rýchlo nie je problém, avšak stále viac ľudí nie je spokojných so svojim miestom, kde momentálne sú. Chcú väčšiu slobodu, flexibilný pracovný čas a hlavne nechcú byť diskriminovaní na pracovisku.

Ak ste uvažovali nad tým, že by ste namiesto zamestnania na pracovný pomer išli podnikať, prečítajte si nasledujúce riadky, v ktorých vám ponúkneme užitočné rady, ktoré oceníte, ak chcete začať podnikať.

Príjmite pomoc pri zakladaní firmy

Práve zakladanie novej spoločnosti mnohých nádejných podnikateľov odradilo od podnikania. Všadeprítomná byrokracia, komplikovaný a nezrozumiteľný proces zakladania firmy sú hlavné dôvody, prečo si to rozmysleli.

Ak nemáte skúsenosti so zakladaním firmy, príjmite pomoc. Zakladanie s.r.o. nikdy nebolo jednoduchšie. Na Slovensku totiž pôsobia firmy, ktoré vám zabezpečia založenie novej firmy s ručením obmedzeným. Samozrejmosťou je konzultácia ešte pred vypracovaním všetkých potrebných dokumentov potrebných na založenie vašej novej firmy. Zabezpečia vám podanie na Obchodný register, Živnostenský register a Daňový úrad. Vyhnete sa tak problémom pri zakladaní firmy. Všetku prácu a byrokraciu za vás absolvuje daná firma.

Neplaťte drahé priestory, keď nemusíte

Ako začínajúci podnikateľ pochopiteľne nepotrebujete veľké kancelárske priestory. Prácu budete spočiatku robiť z domu, preto je zbytočné kupovať si/ prenajímať si veľké kancelárske priestory. Možnosťou, ako mať sídlo firmy a neplatiť veľa peňazí, je práve virtuálne sídlo. Virtuálne sídlo firmy v Bratislave vás zviditeľní, nakoľko sídlo vašej firmy bude na lukratívnej bratislavskej adrese.

Na tejto adrese sa nebudete fyzicky nachádzať. Na tejto adrese bude mať sídlo len vaša firma. Vychádza lacnejšie ako prenájom/ kúpa kancelárskych priestorov, čo je jeho veľká výhoda. Všetku prijatú poštu vám budú samozrejme posielať, takže sa nestane, že sa nedostanete k nejakej pošte. Počítajte teda s automatickým preberaním, skenovaním a preposielaním pošty.

V prípade potreby si môžete prenajať zasadacie priestory na danej adrese.

Zdroj obrázka:

Autor: Monkey Business Images / Shutterstock.com