Inkontinencia: Prečo vzniká a ako ju liečiť?

Inkontinencia patrí medzi najčastejšie ochorenia u žien, ale výnimkou nie sú ani muži. Týmto problémom trpia väčšinou ženy stredného veku, po menopauze alebo po operácii pohlavných orgánov. Aké sú príčiny vzniku inkontinencie?

Dôvodov, prečo vzniká inkontinencia je naozaj veľa. Príčinou môže byť zhoršená psychika, tehotenstvo, vedľajšie účinky vybraných liekov a následky po chirurgických zákrokoch. Ak chcete liečiť inkontinenciu, dôležité je zistiť najskôr jasnú príčinu jej vzniku. Iba tak sa môže nastaviť správna liečba.

Aké sú možnosti liečby?

Váš urológ vám pri diagnostikovaní inkontinencie poradí odporúčania, ktoré môžete vykonávať hneď od začiatku. V prvom rade je potrebné zmeniť svoju životosprávu. Odporúčame sa vám viac hýbať, vybrať si nejaký šport, ktorý vás baví a pravidelne vás vykonávať. Okrem iného, do jedálnička by ste mali zaradiť viac jedál s vysokým obsahom živín. Uprednostnite ovocie a zeleninu. Nezabúdajte na pravidelný pitný režim.

Posilnenie svalov panvového dna

Medzi možnosti liečby patrí aj dôkladné posilnenie panvového dna. Na to vám poslúžia odporúčané cviky, ktoré je potrebné vykonávať každý deň. Nebojte sa byť odvážnejšia a vyskúšajte venušine guľôčky. Tie posilnia celé panvové dno. Okrem iného, množstvo žien volí aj možnosť, akou je estetická gynekológia. Tá vám môže zmierniť prejavy inkontinencie, poprípade sa jej úplne zbaviť.

Redukujte stres

Správne nastavená psychika je základom všetkého. To platí aj pri inkontinencii. Je dôležité, aby ste eliminovali stres, napätie a vďaka tomu nebude dochádzať k úzkostným stavom. Zlé psychické zdravie je totiž veľkým faktorom vzniku úniku moču.

Preto nepodceňujte tento stav a rozhodne ho začnite riešiť. Inak by to mohlo spôsobiť rôzne komplikácie, ktoré sú naozaj nepríjemné. Neváhajte a vyskúšajte niektoré z našich odporúčaní.