Ako začať podnikať čo najjednoduchšie?

O podnikaní sa nedá povedať, že by bolo jednoduché. Iste, keď sa firme darí, je to výborný pocit, ale nikto vám nezaručí, že to tak vždy bude. Čo však jednoduché je alebo aspoň môže byť, je začať podnikať. Samozrejme, najskôr to chce plán, ale my máme na mysli to, čo príde, keď sa rozhodnete, že idete do toho.

Jednoduché založenie s.r.o.

Jedným z prvých krokov vašej podnikateľskej cesty musí pochopiteľne byť založenie spoločnosti. Ako založiť spoločnosť jednoducho? No predsa tak, že si ju necháte založiť poradenskou spoločnosťou, ktorá poskytuje takéto služby.

Nielenže budete mať takýmto spôsobom založenú spoločnosť bez toho, aby ste museli riešiť všetky možné dokumenty, či zapisovanie a registrovanie novej spoločnosti v rôznych inštitúciách, ale zároveň získate na bezplatnej úvodnej konzultácii cenné rady a odpovede na vaše otázky súvisiace so zakladaním spoločnosti. A vo svete biznisu nie je dobrých rád nikdy dosť.

Mimochodom, takéto sprostredkované založenie spoločnosti spravidla netrvá viac ako 2 týždne. Ide o čas, ktorý môžete efektívne využiť na ďalšie prípravy na podnikanie. Na konci procesu zakladania spoločnosti vám budú odovzdané všetky dokumenty a môžete začať podnikať.

Sídlo pre vlastnú spoločnosť bez zbytočných komplikácií

Jednoducho je možné vyriešiť aj sídlo, ktoré každá spoločnosť musí mať zapísané v obchodnom registri. Teda za predpokladu, že aspoň v začiatkoch podnikania nebudete potrebovať reálne priestory, ale budete môcť podnikať aj z domu, resp. odkiaľkoľvek.

V takom prípade si môžete ako sídlo spoločnosti buď zapísať adresu svojho trvalého pobytu, čo ale na potenciálnych zákazníkov nebude pôsobiť príliš profesionálne, alebo využiť možnosť obľúbenej virtuálnej kancelárie. Takýmto riešením nielenže oddelíte podnikanie od svojho súkromia, ale zároveň môžete zvýšiť prestíž, dôveryhodnosť a celkový imidž svojej spoločnosti, ak budete mať virtuálnu kanceláriu na nejakej lukratívnej adrese v Bratislave.

Zdroj obrázka:

Autor: Fabio / Stock.adobe.com