Skok padákom si užijete aj bez výcviku

Túžba lietať sprevádza človeka odjakživa. Napriek tomu, že sa dnes vyrovnáme vtákom a dokážeme lietať vďaka dopravným prostriedkom, stále to nie je ono. Neustále sa snažíme zažiť vietor vo vlasoch, užiť si voľný pád či plachtiť inak než v útrobách „kovového vtáka“. Preto sú hitom adrenalínové zážitky spojené s lietaním. K jedným z najvyhľadávanejším patrí skok padákom. Možná aj preto, že si ho môžete užiť aj bez výcviku.

Skok padákom je adrenalínovým zážitkom, ktorým si mnohí urobíme radosť, či nás s ním niekto prekvapí ako darčekom. Myslíte si, že aby ste mohli absolvovať skok padákom, musíte dlho trénovať? Nie je to pravda. Tandemový zoskok vám umožní dopriať si radosť z voľného pádu a nasledujúceho plachtenia v podstate kedykoľvek. Aj bez dlhého výcviku a investície doňho. Skok padákom si užijete so skúseným inštruktorom, ktorý zaistí, že váš zoskok bude bezpečným, ale neprídete o úžasný zážitok. Na tandemové zoskoky sa špecializuje projekt Volnypad.sk. Tým tvoria skúsení inštruktori a nechýba v ňom ani kameraman, vďaka ktorému si spomienku na svoj zoskok uchováte i vizuálne.

Poďte si skočiť

Bez predchádzajúceho výcviku (stačí 20minútová príprava), ale taktiež bez nutnosti absolvovať lekársku prehliadku. Proste ktokoľvek vo veku od 8 rokov si môže pod vedením skúsených parašutistov skočiť s padákom. Preto je skok padákom aj ideálnym darčekom pre rodinu, blízkych a dobrých známych. Nič im totiž nebude brániť v tom, aby si tento zážitok dopriali. Skáče sa z dvoch slovenských letísk: Slavnica a Senica. Na letisku Slavnica si užijete let a zoskok z lietadla Pilatus PC6 Porter. Na druhom letisku, v Senici, zas z lietadla L-410 Turbolet.

Zaujíma vás, ako všetko prebieha a čo od skoku padákom čakať? Pozrite sa na videozáznam, ktorý nájdete na stránkach projektu Volnypad.sk.

Tandemový zoskok je bezpečný zážitok na celý život

Pri zoskoku si užijete let lietadlom a následne zoskok z výška 4000 metrov. To platí pre dospelých. Pokiaľ bude skákajúcim dieťa od 8 do 12 rokov, znižuje sa výška na 3000 metrov. Pri zoskoku si najprv užijete voľný pád. Jeho dĺžka záleží predovšetkým od vašej hmotnosti, ale obvykle trvá okolo 55 sekúnd a padáte pri ňom rýchlosťou 200 km za hodinu. Následne sa vám otvorí padák a zhruba 7 minút sa môže pri lete padákom kochať dokonalým výhľadom aj úžasným pocitom slobody aj z toho, že ste dokázali prekonať svoj strach. Nebojte sa ani pristátia. To je aj vďaka prítomnému inštruktorovi úplne bezpečné a hladké. Zo svojho zoskoku získate na pamiatku certifikát o jeho absolvovaní. A nielen to. Inštruktor tandemového zoskoku vyhotoví behom zoskoku 150 až 200 fotografií, a to vďaka na ruke umiestnenej kamere. Vyhotoví taktiež full HD videozáznam zoskoku.

Darujte zážitok na celý život

Poďte si skočiť, alebo tento zážitok venujte svojim blízkym a známym. Obmedzenie pre skákajúceho je iba hmotnosť do 100 kg. Darčekový poukaz zakúpite jednoducho na stránkach projektu. K dispozícii je v troch cenových variantoch: bez foto a video záznamu, s fotozáznamom, alebo s videozáznamom.