Vyberáte školskú tašku pre prváka či tretiaka? Všímajte si tieto veci!

Hoci vybrať školskú tašku sa na prvý pohľad môže javiť ako jednoduchá záležitosť, pokiaľ chcete pre svoje dieťa naozaj to najlepšie, mali by ste zvýšiť ostražitosť. Mnohé školské tašky totižto nemusia byť z dlhodobého hľadiska zdravé pre detský chrbát a môžu viesť k vzniku rôznych problémov.

Aby sme mohli demonštrovať, čo všetko by mali spĺňať kvalitné školské tašky, rozhodli sme sa predstaviť vám výrobcu Stil. Batohy a aktovky pre školákov od tejto značky nájdete v mnohých dobrých papiernictvách.

Vývoj v kooperácii s lekármi

Aby bola školská taška naozaj zdravá pre detských chrbát, na jej vývoji musia pracovať nielen dizajnéri, ale aj vedci či lekári. Tí dokážu navrhnúť špeciálne tvary, ktoré zabezpečia, že taška dokonale sadne na detských chrbát. Najmä ak vyberáte školské tašky pre prvákov, tento aspekt je mimoriadne dôležitý. Zle navrhnutá taška môže negatívne ovplyvniť vývoj chrbtice a spôsobiť problémy v budúcnosti. Všetky školské tašky Stil sú vyvíjané v spolupráci s odborníkmi, takže sú 100% zdravé pre detské telo.

Kvalita a hmotnosť

Nezáleží na tom, či sa pozrieme na školské tašky pre tretiakovškolské tašky pre piatakov alebo prvákov. Jedno musia mať spoločné – vysokú kvalitu materiálov a nízku hmotnosť. Materiály musia vydržať niekoľko rokov, ideálne po celú dobu, čo dieťa študuje na základnej škole. Zároveň však taška musí byť čo najľahšia, aby zbytočne nezaťažovala chrbát. V tomto ohľade sa môže značka Stil taktiež pochváliť veľmi dobrými výsledkami.

Štýl

Samozrejme, každé dieťa chce, aby školská taška bola štýlová. Mala by mať peknú farbu a atraktívne vzory. Školské tašky Stil potešia všetky deti svojím zaujímavým dizajnom. Naviac, k dispozícii sú aj sady, ktoré zahŕňajú peračníky, boxy či peňaženky v jednom dizajne.

Pokiaľ chcete pre svoje dieťa to najlepšie, školské tašky Stil rozhodne stoja za pozornosť!