Ako dodať vašim izbám šmrnc? Radi vám poradíme!

Azda každý kto si kedy zariaďoval svoj domov si už lámal hlavu nad tým ako si zútulniť spálňu či obývačku. Niekedy len pekný nábytok nestačí na dotvorenie dobrej atmosféry miestnosti. Súčasné trendy hovoria o výrazných stenách či záclonách, ktoré budú vyjadrovať charakter danej izby. Ostatný nábytok a doplnky by mali byť skôr nenápadné a decentné. Stavte teda s nami na rady odborníkov v bytovom dizajne!

Minimalizmus pretavte do doplnkov

Väčšina odborníkov v bytovom dizajne momentálne odporúča voliť do nových izieb len minimalistické doplnky jednoduchých a univerzálnych farieb, ktoré nikdy nevyjdú z módy. Navyše sú ľahko kombinovateľné a nie sú v izbovom interiéry absolútne rušivé. Zastávajú však aj názor, že v každej izbe by sa mal nachádzať jeden hlavný, dominantný element, ktorý udáva charakter a atmosféru celého priestoru. Takýmto elementom môžu byť napríklad závesy, záclony, alebo výrazné tapety. Ak zvolíte navyše výrazné kúsky, už sa ďalej nebudete musieť zaťažovať inými doplnkami. Takýto dominantný kúsok vám bude vo vašej izbe úplne stačiť!

Kde zohnať výrazné doplnky podľa vašich predstáv?

Na internete nájdete mnoho zaujímavých stránok kamenných aj online obchodov. Stačí si už len vybrať. Pokiaľ však hľadáte do svojho domu či bytu niečo naozaj výnimočné, niečo čo bude mať dušu, obráťte sa na stránku interie.sk. Predajca ponúka množstvo zaujímavých vzorov a farieb. Nejde však len o dizajn. Táto firma je známa aj svojimi kvalitnými produktami, ktoré si pochvaľuje veľa spokojných zákazníkov. Stačí už len kliknúť na ich stránku a vybrať si z ich širokého sortimentu bytových a izbových doplnkov.

Prečo práve závesy a záclony?

Odborníci v bytovom dizajne tvrdia, že tento, na oko, nenápadný doplnok môže slúžiť len ako jemné podčiarknutie atmosféry danej miestnosti, no v niektorých prípadoch vie skutočne očariť a ohúriť. Závesy dokážu dodať izbe veľmi moderný dizajn, hodia sa skôr do novostavieb, kde dodávajú izbe nádych čistoty a luxusu. V prípade záclon je táto rovnica skoro rovnaká. No zvyknú sa skôr používať do starších domov, kde dokážu vyjadriť atmosféru celého domu, či už ide o vidiecky alebo industriálny štýl, záclony sa teda hodia viac do starších domov, z ktorých dýcha história a spomienky.