Šampón proti vypadávaniu vlasov pomôže preventívne aj s už existujúcim problémom

Vlasy nás vedia úplne zmeniť. Tie chýbajúce doslova k nepoznaniu. Nemusíme dokonca ani o vlasy prísť úplne. Nielen plešina nás mení. Stačí, že nám vlasy zrednú, a náš vzhľad je ihneď nedokonalý. Máte dobrý šampón proti vypadávaniu vlasov či iných kozmetických pomocníkov?

Vlasy nás vedia úplne zmeniť. Tie chýbajúce doslova k nepoznaniu. Nemusíme dokonca ani o vlasy prísť úplne. Nielen plešina nás mení. Stačí, že nám vlasy zrednú, a náš vzhľad je ihneď nedokonalý. Máte dobrý šampón proti vypadávaniu vlasov či iných kozmetických pomocníkov?

Bojovať proti vypadávaniu vlasov je vhodné už preventívne

Podpora rastu vlasov sa vyplatí priebežne, skôr ako sa problémy s vlasmi objavia. U mužov sa dajú predpokladať. Ale aj ženy trpia vypadávaním vlasov. Často môže byť spôsobené nesprávnou výživou, nevhodnou starostlivosťou o vlasy, geneticky i rôznymi chorobami. Obecne by sme si nemali s vypadávaním vlasov robiť starosti na jaseň, kedy vlasy padajú prirodzene. U žien to býva tiež po pôrode, ale v tomto prípade je to len zdanlivé. V tehotenstve nám totiž vlasy rastú intenzívnejšie a po pôrode sa to potom vyrovná zvýšeným vypadávaním vlasov. Napriek tomu sa vždy vyplatí siahnuť po kvalitnej vlasovej kozmetike, ktorá funguje ako podpora rastu vlasov. Môže ísť o rôzne šampóny, kúry, masky, toniká, rastové aktivátory, séra aj oleje na podporu rastu vlasov. Ale dobrý šampón na rast vlasov je základ. Určite je vhodné túto vlasovú kozmetiku podporiť aj vhodnými vitamínmi a minerálmi na rast vlasov a zlepšenie ich kvality.

Čo funguje proti vypadávaniu vlasov?

Určite sa oplatí siahnuť po kvalitnejších produktoch, ktoré spadajú už do kategórie dermokosmetiky. Nájdete ju na Notino.sk pod značkami Vichy, La Roche-Posay, Collistar či Crescina. U mužov a u žien bývajú príčiny vypadávania vlasov rôzne, takže sa vyplatí siahnuť po tých správnych pre konkrétne pohlavie. Osvedčenými sú napríklad účinné ampule s aminexilom.

Ako podporiť rast vlasov?

Každý vlas rastie zhruba šesť rokov. Následne vypadne. Len málokomu sa vlasy udržia na hlave dlhšie. Vidíme to potom na extrémnych prípadoch žien, ktoré si nechali narásť vlasy až po zem. Bežné to ale nie je. Pokiaľ chceme podporiť rast vlasov, aby nám narástli čo najdlhšie, či sme docielili rýchle odrastenie poškodených vlasov, vhodné je siahnuť po podporných prostriedkoch rastu vlasov aj po kozmetike zlepšujúcej kvalitu vlasov. Tradične sa na rast vlasov odporúča kofeín, ale tiež brazílsky ženšen. Krvný obeh vo vlasovej pokožke podporuje niacín. Máte suché vlasy? Vďaka pantenolu v nich držíte viac vlhkosti. Na posilnenie vlasu je vhodný keratín. A rýchlejší rast vlasov podporí zinok. Užívať sa dá aj vnútorne ako minerálny doplnok stravy.