Retro je späť

Módne štýly sa neustále opakujú, ale že sa vráti retro naplno späť, to mnohí ľudia nečakali. Prečo tomu tak vlastne je, že sa všetko neuberá jedným smerom? Je to najmä dané nedôverou. Keď sa technológia, móda a životný štýl ženou príliš dopredu, nikto nevie, kam to všetko smeruje. Často sa o súčasnej dobe hovorí, že už nectí žiadne hodnoty. To je dôvod, prečo je mnoho ľudí sentimentálnych a rado sa vracia k dobám, keď sa hodnoty uznávali.

Návrat ku tradičným hodnotám

Pokračujúci technický posun nás núti odpútavať sa od tradičných hodnôt a mnohým ľuďom to vadí. Na druhú stranu všetko dochádza k určitým hraniciam, kedy sa zistí, že už nejde vymyslieť nič nové a tak sa začne opakovať to, čo už je známe a osvedčené. Je to zvláštne, keď sa pred niekoľkými rokmi ľudia smiali retro veciam a dnes sa naplno vracia do módy. Týka sa to vo veľkom módy, ale tiež treba elektroniky. Mnoho ľudí by očakávalo, že telefóny budú stále dokonalejšie, pritom sa na trhu stále viac objavujú tlačidlové telefóny miesto dotykových, tiež sa vrátila populárny „véčka“. Zatiaľ čo niektorí ľudia radi objavujú iba technologické novinky, stále viac ľudí sa vracia k osvedčeným hodnotám z minulosti.
Možno ste zaznamenali, že sa do módy vracia napríklad tradičné fotoaparáty na film, Polaroid, GameBoy, na ktorých sme v 80. a 90. rokoch hrali hry a mnoho ďalšieho. Retro je skrátka späť, pre novú generáciu je retro niečo nové a vcelku ho mladí ľudia prijímajú. Pre staršie ročníky je to príjemné ohliadnutie za roky, kedy bolo ešte všetko v poriadku a môžu tak zaspomínať na veci, ktoré už poznajú. Ako ste na tom vy, máte radosť z návratu retro vecí alebo patríte medzi vyznávačov nových štýlov, ktoré tu ešte neboli?