Nechajte sa očariť krásou Slovenského raja

Medzi najkrajšie miesta na Slovensku jednoznačne patrí Slovenský raj. Ak ste ho dosiaľ ešte nenavštívili, poradíme vám, ktoré miesta by ste počas svojej dovolenky nemali vynechať. Máme pre vás tiež niekoľko tipov na to, čo si so sebou zabaliť do kufra.

Prielom Hornádu

Nádherné zákutia vám prestaví stredne náročná trasa Prielomom Hornádu. Turistický chodník vás prevedie horným úsekom toku rieky Hornád od ústia Veľkej Bielej vody až po Smižany. Rieka Hornád tu vytvorila kaňonovité údolie, ktoré sa dá prejsť len po značenom chodníku. Čakajú tu na vás zabudované kovové mostíky, istenie reťazami, stúpačky a lávky vyrobené z dreva. Na niektorých úsekoch sa prechádzajú priamo nad rozbúrenou hladinou, čo pridáva turistike nádych dobrodružstva. Ak sa vydáte aj ďalej, nasledujúcimi 15 kilometrami vás povedie náučný chodník Prielom Hornádu.

Roklina Suchá Belá

Vyhľadávaným miestom národného parku Slovenský raj je tiež roklina Suchá Belá dlhá 4 km. Toto miesto ponúka očarujúci pohľad na početné kaskády a vodopády, pričom cestou prekonáte výškový rozdiel až 400 metrov. Trvať by vám to malo približne 2 hodiny. Chodník je jednosmerný a pomerne namáhavý, východiskovým bodom je turistické stredisko Podlesok. Nebezpečné úseky zabezpečujú rebríky, stúpadlá, lávky a reťaze.

Roklina Kyseľ

Z východiskového bodu Kláštorisko sa môžete vydať do rokliny Kyseľ, ktorá bola roku 1976 zničená požiarom. Dnes je kompletná turistická trasa opäť sprístupnená, spodná časť rokliny od ústia rokliny pri Bielom potoku až po mostík nad Obrovským vodopádom je však sprístupnená len formou feraty. Budete musieť pripravený ferratový istiaci set s tlmičom pádov, prilbu a protišmykovú obuv. Prechod roklinou je len zdola nahor. Cestou na vás čaká pohľad na krásnu prírodu, mohutné skaly a divoké vodopády.

Čo si zobrať so sebou do Slovenského raja

Dovolenka v prírode vyžaduje pohodlné oblečenie, v ktorom sa budete cítiť príjemne po celý deň. Malo by tiež poskytovať voľnosť pri pohybe. Široký sortiment kúskov, ktoré využijete nielen počas dovolenky, na vás čaká na saticky.sk.

Vhodnou voľbou budú dámske tepláky, zvoliť môžete tiež kvalitné dámske legíny z materiálu, ktorý odoláva oderu. Keďže sa počas dňa môže počasie rýchlo zmeniť, obliecť by ste sa mali v niekoľkých vrstvách. Spodnou by malo byť tričko, pričom jedno náhradné vám odporúčame zabaliť aj do batoha. Druhá vrstva by vás mala príjemne zahriať, ideálnou voľbou je preto mikina. Navrch patrí nepremokavá bunda, so sebou by ste iste mali mať aj pršiplášť.