Ako zabrániť infekcii močových ciest

Infekcie močových ciest (UTI) sú príliš časté – a keď už jednu prekonáte (a zažijete neustálu potrebu močiť a pocit pálenia, ktorý s tým prichádza), ste odhodlaní zabezpečiť, aby ste už nikdy nemali inú.

Zlá správa: Ak ste už mali zápal močovych ciest, je pravdepodobnejšie, že budete mať ďalšie.

Nezadržujte močenie

Hlavnou príčinou UTI je, keď sa baktérie dostanú do vášho močového traktu cez vašu močovú trubicu (známa ako trubica, ktorá umožňuje moču uniknúť z vášho tela). Takže jedným zo spôsobov, ako sa uistiť, že znížite riziko UTI, je zabezpečiť, aby ste močili včas. Keď vám vaše telo dáva signály, že je čas ísť, nečakajte. Je to prevencia na zápal močového mechúra.

Za každým, keď idete na toaletu, vyplavujete baktérie zo svojho systému.

Pijte veľa vody

Zostať hydratovaný prináša dvojitý úder proti potenciálnym UTI. Nielen, že vám naplnenie močového mechúra pomôže častejšie močiť, ale tiež zriedi moč – čo je ďalšia výhoda pre udržanie baktérií na uzde.

Ak ste dobre hydratovaní a chodíte pravidelne na záchod, baktériám to nikdy nedá príležitosť rásť a množiť sa a spôsobiť takú infekciu.

Utierajte spredu dozadu

Ludia s vagínou sa v detstve učia utierať sa spredu dozadu z nejakého dôvodu: Je to preto, že hlavné baktérie, ktoré spôsobujú UTI – Escherichia coli (E. coli) – visia okolo konečníka. Zvyčajne nespôsobuje škodu tam, ale keď je náhodne zatlačený smerom dopredu (povedzme na kúsok toaletného papiera), môže sa dostať do močovej trubice a vytvoriť plnohodnotnú infekciu vo vašom močovom mechúre.

Čo môže pomôcť

Keď neviete, čo na zápal močových ciest, siahnite po spoľahlivých liečivých prostriedkoch spoločnosti GYNELLA®. Značka GYNELLA® je známa nielen svojimi umývacími gélmi určené na intímnu hygienu, ale aj liečivými prostriedkami určené na intimne partie.