Izolácia strechy: Striekaná alebo fúkaná?

Plánujete stavať alebo rekonštruovať váš dom? V tom prípade by ste mali začať odvrchu. Neváhajte popremýšľať aj nad izoláciou, ktorá je v tomto prípade mimoriadne dôležitá. Izolácia strechy môže byť striekaná alebo fúkaná. V tomto článku si povieme o jednotlivých druhoch, ich benefitoch a využitiach.

Izolácia strechy sa považuje za veľmi zložitý proces. Nejde o nič jednoduché, čoho dôkazom sú celé procesné úkony. Vo všeobecnosti poznáme dva druhy strešnej izolácie. Striekaná izolácia a fúkaná izolácia. V tomto prípade si poviete, že ide o podobné termíny, no nie je to tak. Striekaná izolácia je totiž produkovaná z peny a fúkaná izolácia vo väčšine prípadov z minerálnej vlny.

Striekaná izolácia

Po celé roky sa v rámci striekanej izolácie používajú materiály, ako sú minerálne vlny, penový polystyrén alebo PIR dosky. Vo všeobecnosti ide o veľmi kvalitné produkty, ktoré stoja za pozornosť. Počas poslednej doby sa v rámci striekanej izolácie používa špeciálna izolačná pena, ktorá naplno spĺňa všetky dôležité predpoklady. Striekanú izoláciu využívajú mnohí konštruktéri na izoláciu strechy, vďaka čomu si získala tak veľkú priazeň. Hovorí sa totiž o nej, že je veľmi kvalitná a že vyniká skutočne v mnohých oblastiach. Práve preto sa používa aj na staršie, ale aj modernejšie obytné domy.

Fúkaná izolácia

Ako sme si už vyššie spomínali, fúkaná izolácia sa používa najmä na izoláciu strechy, ktoré sú odolnejších materiálov. Fúkaná izolácia je vyrobená z minerálnej vlny, čo je kvalitný materiál, ktorý spĺňa všetky predpoklady. Aké sú výhody tohto typu izolácie? Vo väčšine prípadov ide o zdravotnú nezávadnosť, trvácnosť, stabilitu a v neposlednom rade aj vysokú bezpečnosť a zníženú hlučnosť. Jednoducho izolácia, ako sa patrí.

Tak čo, akú izoláciu na strechu si vyberiete vy? Dajte nám vedieť, prípadne sa poraďte s odborníkmi v tejto oblasti.