Čo si môžete kúpiť za 1 dolár po celom svete

Pripravte sa: chystáme sa cestovať po svete bez toho, aby sme opustili svoje miesta. Našou výzvou bolo nájsť všetko, čo nám tieto miesta môžu dať za iba 1 dolár, a úplne sme to zaklincovali.

1. Filipíny

Ak ste unavení po dlhej ceste na Filipínach, stačí masáž chodidiel. Môžete si urobiť 20 minútovú masáž v Cebu a odísť s pocitom sviežosti.

2. Istanbul

Ak sa chystáte do Istanbulu, musíte vyskúšať ich tradičný turecký čaj. Je to najviac konzumovaný horúci nápoj v tejto krajine a nájdete ho veľa verzií za menej ako dolár.

3. Vietnam

Vietnamské kónické klobúky sú známe ako „nón lá“ a sú vyrobené zo slamy alebo z rohoží. Kúpiť si ho ako suvenír na ozdobenie domu alebo ako darček ako darček sú dve vynikajúce možnosti.

4. Nemecko

Nie je ľahké nájsť v Európe veci za menej ako 1 dolár, ale ak si náhle uvedomíte, že ste si zabudli bavlnené tampóny doma v Nemecku, môžete si ich kúpiť 400 na trhu.

5. Malajzia

Ak chcete ušetriť miesto v batožine, dobrým tipom je vziať so sebou menej oblečenia a vyhľadať práčovňu v blízkosti vášho cieľa. V Kuala Lumpur lacno vyperiete oblečenia.

6. India

Skvelým spôsobom, ako sa pohybovať počas cestovania, je použitie verejnej dopravy, pretože môžete navštíviť niekoľko miest najekonomickejším spôsobom. V Indii je minimálne cestovné potrebné na zakúpenie lístka na metro 10 rupií, čo je v  prepočte 13 centov, takže výber metra je lacný spôsob ako sa dostať okolo.

7. Venezuela

Venezuela má najlacnejšie ceny benzínu na svete, stojí 20 centov za liter. Takže ak plánujete výlet po tejto krajine, bude tankovanie 5 litrov benzínu vcelku dostupné.

8. Južná Kórea

Karaoke je v Južnej Kórei obrovské, takže si skúste vyhradiť čas na cestu, aby ste sa ponorili do kórejskej kultúry a zaspievali si nejaké melódie. Náš tip pre vás je  nájsť automaty na karaoke fungujúce na mince a zaspievať si 2 piesne za 1 dolár.