Aké dekorácie nesmú na svadbe chýbať?

Svadba je najkrajším dňom v živote budúcich novomanželov. Ide o výrazný míľnik v ich vzťahu a je prvým dňom, keď sa spolu oficiálne vydajú na spoločnú cestu životom. Aby mali nevesta aj ženích na svoj svadobný deň krásne spomienky, určite by nemali zabudnúť na plánovanie. Preto prinášame dekorácie, ktoré nesmú na žiadnej svadbe chýbať.

Svadobné osvetlenie ako najdôležitejšie dekorácie

Aj keď váš svadobný obrad prebehne počas dopoludnia, nasleduje obed a počas popoludnia vypukne ohromná veselica, svetielka sú niečím, čo by na oslave rozhodne nemalo chýbať. Svetelné reťaze, žiarovky, stojacie lampy, stolné lampičky, sviečky, to všetko má svoje čestné miesto na svadbe. Čím viac sa bude blížiť súmrak, tým viac osvetlenie svadby vynikne a podčiarkne celú akciu sviatočnou atmosférou.

Neónové nápisy

Horúcim hitom sú aj neónové nápisy. Možno ich totiž vidieť úplne všade a rozhodne nepatria iba do klubov, reštaurácií a kaviarní. Využite aj vy tento retro prvok, ktorý oslavuje ohromný návrat späť na výslnie a vyskytuje sa úplne všade. Novomanželia môžu neónové písmená využiť na zostavenie svojich mien, iniciál, ale aj celého radu slov.

Kvetinová výzdoba

Kvety a svadby patria neodmysliteľne k sebe. Avšak voľba kvetov už tak jednoznačná nie je. Nevesta totiž môže kráčať k oltáru s kyticou vytvorenou z ľubovoľných kvetov. Jediným pravidlom zostáva, že kvetinová výzdoba by mala byť jednotná. Kvety, ktoré sa vyskytujú vo svadobnej kytici, by mali ladiť so ženíchovým kvetom na chlopni a, samozrejme, aj so zvyšnou výzdobou.

Umelá kvetinová výzdoba vyzerá rovnako krásne ako tá zo živých kvetov, takže pri výbere záleží na vkuse páru.

Svadobné oblúky a slávobrány

Takzvané slavobrány a svadobné oblúky sú obľúbenými prvkami, ktoré sa na obradoch i následných svadobných oslavách vyskytujú stále častejšie. Najčastejšie sa vyrábajú z dreva či kovu a nevesta so ženíchom majú na výber z nespočetných tvarov i veľkostí. Napriek tomu, že sa v minulosti využívali slavobrány na vítanie významných osôb, teraz patria k tradičným svadobným prvkom. Zdobia sa kvetinami, čipkami aj svetielkami.

Mašličkové dekorácie pre svadobných hostí

Aby sa každý hosť cítili na svadbe príjemne a pripadal si, že je jej súčasťou, býva tradíciou, že si nevesta a ženích pre svojich svadobčanov pripravia mašličky, ktoré si budú môcť páni zastrčiť do chlopne a dámy pomocou špendlíkov pripevniť k šatám. Farba týchto mašlí by mala ladiť s hlavnou farbou svadby.

Svadobné dekorácie na auto

Ak sa nevesta a ženíchom prepravujú na obrad automobilom, môžu si ho ozdobiť stuhami, kvetmi či nápismi. Svadobnými dekoráciami by, samozrejme, mali byť ozdobené aj ďalšie autá vo svadobnej kolóne, aby bolo pri presune zrejmé, že k sebe všetky vozidlá patria.

Slávnostná svadobná tabuľa

Len čo bude po obrade a nastane čas obeda či večere, je tradíciou, že sa zasadne k sviatočne prestretému stolu a po prípitku nastane to správne hodovanie. Práve sviatočne prestreté stoly sú niečím, na čo by sa mala nevesta so ženíchom zamerať.

Na každom mieste pri stole musí byť:

  • menovka,
  • taniere,
  • príbory,
  • svadobné dekorácie.

Ako svadobné dekorácie poslúžia: sviečky, elegantne poskladané obrúsky, behúne, kytica vo vázach, vetvičky myrty, konfety, perličky či špeciálne svadobné poháre.

Voľba konkrétnych svadobných farieb a dekorácií záleží vždy na ženíchovi a neveste. Inšpiráciou im môžu byť svadby, ktoré už navštívili a, samozrejme, aj internet a odporúčania kamarátov a rodiny.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*