Vlastníte iPhone 11? Ukážeme vám, ako ho ochrániť

Ak ste majiteľom iPhonu 11 alebo premýšľate nad jeho kúpou, ste na správnom mieste. V tomto článku sa dozviete základné informácie a objasnenie, v čom sa líši od svojich predchodcov. Rovnako vás zasvätíme do výberu správneho krytu, aby ste iPhone ochránili pred poškodením.

Elegantný dizajn iPhonu 11 pripomína predchádzajúce generácie. No jeho skutočné tajomstvo sa skrýva vo výkonnejšej batérií, rýchlom čipe a dvojitej kamere, ktorá sa postará o kvalitnejšie fotky a videá, a odolnom leteckom hliníku.

Poďme sa na to pozrieť bližšie.

V čom je iPhone 11 lepší od predošlých?

Spoločnosť Apple predstavila iPhone 11 na jeseň roku 2019. Nasledovali ďalšie varianty ako iPhone 11 Pro a iPhone 11 Pro Max. Tradičné zaoblené hrany a jedinečný 6,1 palcový Liquid Retina LCD displej nie sú to jediné, vďaka čomu si fanúšikovia novú verziu zamilovali.

V prvom rade: iPhone 11 má 18 W podporu nabíjania. Čo znamená, že je šetrný a môžete ho používať celý deň bez strachu, že sa vybije. Zároveň zabezpečuje, že telefón sa za polhodinku nabije na úroveň až 50 percent.

Ďalším veľkým plusom je vodoodolnosť, vďaka ktorej vydrží pod vodou 30 minút, a to v hĺbke až 2 metrov.

Dlhé načítavanie aplikácií naťahuje čas a dokáže človeka naštvať. No pri vôbec najrýchlejšom čipe v smartfóne A13 Bionic je to minulosť. V praxi to otestujete pri hraní hier, fotení či pri aplikáciách s rozšírenou realitou.

A v neposlednom rade je tu dvojitá fotosústava. Ultraširokouhlý fotoaparát (13 mm) mení dovtedy zaužívaný širokouhlý (26 mm), teda dokážete vidieť aj to, čo je mimo záber. Umožňuje 120° zorné pole pre 4-krát väčší záber.

Raritou je aj možnosť upravovať videá tak ako fotky – orezanie, pridanie filtra či otočenie. Videá natočíte jednoducho, jedenástka má pri oboch fotoaparátoch schopnosť zachytiť 4K video pri 60 fps.

Nočný režim umožňuje, aby oheň, sviečky či prskavky v tme vyzerali úplne prirodzene.

Akým obalom ochrániť iPhone 11 pred poškodením?

Neodolateľné funkcie vás presvedčili a už ste si aj samotný iPhone 11 zaobstarali? No kým na neho nenájdete správnu ochranu, rovnako rýchlo o neho môžete prísť.

Hrozí mu manuálne poškodenie, ako aj pád na zemi či poškrabanie v taške alebo kabelke. Netvrdíme, že ste nezodpovední, takáto nehoda sa stane každému. Preto je dôležité, aby ste ho ochránili hneď na začiatku, najlepšie pri kúpe.

iPhony sú špecifické telefóny, to platí aj na kryty, ktoré na ne pasujú. Napriek tomu sa na trhu ponúka široký výber krytov na iPhone 11, vyvinutých priamo na ich charakteristický tvar.

Či už preferujete priesvitné, jednofarebné obaly, alebo máte radšej originálne a zábavné motívy, určite si nájdete taký, čo vyhovuje vášmu vkusu. Kryt na smartfón môže byť aj praktickým darčekom pre blízkeho. Samozrejme, len v prípade, ak ste si istí typom mobilu, ktorý obdaruvávaný vlastní.

iPhone 11 vyšiel v šiestich farbách: bielej, fialovej, červenej, zelenej, čiernej a žltej. Ktorú z nich preferujete vy?