Teplovzdušné výmenníky – čo by ste o nich mali vedieť?

Patríte aj vy medzi ľudí, ktorí milujú teplo domova, čerstvo ugrilované či upečené mäso a nič by ste nevymenili za pravidelný pohľad do horiaceho krbu u vás v dome? Ak sa ešte len chystáte postaviť si dom, nájdete tu rady a tipy ohľadom kúrenia a najlepšie možnosti pre vás a váš komfort.

Správny výber

Výber krbu a jeho pokrytia – kachlí, by mal byť vašou prioritou. Je to totiž súčasť vášho domova, na ktorú sa budete pozerať vy aj vaši hostia minimálne ďalších päťdesiat rokov. Neváhajte preto vyberať kvalitu a zároveň vzhľad, ktorý vám bude vyhovovať a zapasuje do vášho príbytku.

Je aj na vašom výbere, aké palivo a spôsob vykurovania v domácnosti využívate. Pre vás, ktorí ste zástancami kúrenia drevom cez kachlové pece odporúčame pre dosiahnutie čo najlepšieho efektu teplovzdušné výmenníky. Ak ste sa s nimi doteraz ešte nestretli, radi vám vysvetlíme túto problematiku. Ich využitie má jednoduché vysvetlenie. Výfukové plyny dosahujú pri takýchto peciach 280 až 380 stupňov. Toto teplo ostáva nevyužitým a komínom sa dostáva von do ovzdušia. Je len na vás, aby ste zvýšili efektivitu vykurovania a využili teplovzdušný výmenník. Jeho vložením medzi dymovod dosiahnete prúdenie vzduchu, ktoré presunie studený vzduch, a ten sa následne zohrieva. Výmenník slúži ako ďalšia rúra dymovodu a jeho vlastnosti umožňujú zvýšenie efektivity kúrenia – zvyšuje teplotu kachlí.

Široké spektrum možností

Zo širokej ponuky môžete vyberať v internetovom obchode dymovody.eu, kde nájdete rôzne modely, ktoré majú odlišné vlastnosti. Jednoduchšie tak prispôsobíte výber práve pre váš domov. Nájdete tu napríklad modely Alfa, Alfa mini, Beta alebo Beta mini. Medzi najpredávanejšie patria okrúhle alebo s mriežkou.

Okrem iného tento eshop ponúka aj dymovody, grily, krby a poskytuje rady ohľadom svojpomocného postavenia vlastnej udiarne. Neváhajte s výberom kvality pre vaše bývanie.