Prečo je tichá domácnosť nebezpečná?

Žijete v tichej domácnosti? Sú rodiny, kde sa rieši každý problém a často to vyzerá, že sa nahlas rozoberá každý detail. Keď jednému partnerovi niečo vadí, okamžite povie svoj názor a niekedy to vedie aj k hádkam. Absolútnym opakom je tichá domácnosť, kde je stále pokoj. Keď je problém, nehovorí sa o ňom. Často o sebe partneri mnoho vecí nevedia, nepýtajú sa na názory toho druhého a keď niekomu niečo vadí, bojí sa o tom hovoriť a tak mlčí. Keď to trvá len pár mesiacov, väčšinou je to znesiteľné. Keď však tichá domácnosť trvá aj niekoľko rokov, často je jeden z partnerov nemilo prekvapený tým, že jeho náprotivok zdvihne kotvy a opustí ho alebo si nájde milenca.

Výmena názorov je dôležitá

Tichá domácnosť sa môže zdať na prvý pohľad idylická, ale opak je pravdou, o problémoch i názoroch je potrebné hovoriť, ak vám váš náprotivok niečím vadí, či už sú to jeho názory, zvyky alebo napríklad koníčky, treba o tom diskutovať. Týka sa to aj osobného života. Pokiaľ sa o veciach nehovorí, tak je vzťah ako časovaná bomba a vy nikdy neviete, kedy vybuchne. O názoroch je potrebné diskutovať aj za tú cenu, že povedú k hádke.

Nie nadarmo sa hovorí, že búrka čistí vzduch. Keď si budete vymieňať všetky svoje názory a nebudete skrývať nič, čo máte na srdci, možno sa budete hádať častejšie, ale vzťah bude spokojnejší, pretože budete vedieť, že neskrýva nič, čo by ho mohlo ohroziť. Ak už v tichej domácnosti žijete, tak to zmeňte, začnite pomaly. Začnite s náprotivkom viac komunikovať o vašich názoroch, myšlienkach a pocitoch.
Náhle možno zistíte, že náprotivok z vašej strany očakáva nejaké zmeny, o ktorých sa predtým nezmienil. Komunikácia je dôležitá v každom vzťahu a rozhodne a tiché domácnosti je vhodné sa za každú cenu vyvarovať.