Októbrovú dovolenku pri mori môžete zažiť aj v Európe

Sú ľudia, ktorí nemajú na výber a dovolenku pri mori môžu absolvovať len počas tej najhlavnejšej sezóny, napríklad kvôli tomu, že dlhšiu dovolenku inokedy cez rok v práci nedostanú. To znamená, že idú na dovolenku vtedy, keď väčšina ľudí a musia sa tak zmieriť s tým, že (takmer) všade budú davy turistov.

Umožňuje vám vaša práca dlhšiu dovolenku aj mimo leta? Využite to

Tí, ktorí môžu vyraziť na týždňovú alebo dlhšiu dovolenku aj mimo sezóny, majú v tomto veľkú výhodu. Môžu sa vybrať k moru aj na jeseň a užiť si tak aj populárne destinácie, napríklad na dovolenke v Grécku, bez toho, aby sa všade museli „tlačiť“ s množstvom ďalších ľudí, ktorí si tiež prišli oddýchnuť na dovolenku v tom istom termíne.

Iste, sú destinácie, kde je to na jeseň s počasím horšie, ale nájdu sa aj také, kde si môžete užiť dovolenku pri mori hoc aj v októbri. A dokonca nemusíte letieť mimo Európy. To Grécko sme totiž nespomenuli náhodou. Máme pre vás tip na jeden z gréckych ostrovov, kam môžete smelo vyraziť dovolenkovať aj v októbri.

Vyrazte na Krétu

Našim tipom je dovolenka na Kréte. Áno aj počas októbra sú na Kréte príjemné teploty. Teplota mora tu v priemere dosahuje 23 °C, čo je síce pre niekoho už málo, ale pre mnohých ľudí je to úplne v poriadku.

Priemerná októbrová teplota vzduchu 24 °C je ideálna na spoznávanie ostrova. Počas extrémnych letných horúčav je totiž obdivovanie historických pamiatok oveľa náročnejšie. A že na Kréte je čo spoznávať, o tom pochybovať nemusíte. Veď Kréta je považovaná za kolísku európskej civilizácie, takže je rajom pre milovníkov histórie.

Výhodou dovolenky na Kréte v takomto samom závere sezóny sú aj často nižšie ceny ubytovania. Budete si tak môcť dopriať aj luxusnejšie ubytovanie za cenu, za ktorú by ste počas top sezóny mali len ubytovanie nižšej kategórie.

Zdroj obrázka:

Autor: Masson / Shutterstock.com