Moderné práčky toho vydržia viac, ako si možno myslíte. A zmysel má aj ich oprava  

Aj najmodernejšie práčky robia stále „len“ to, čo robili ich predchodkyne pri nástupe automatických práčok, perú bielizeň. Avšak robia to dôkladnejšie, efektívnejšie a starostlivosť o to, aby sme mali čisté oblečenie, v ktorom môžeme opustiť svoje príbytky, nám v maximálnej miere uľahčujú.

Práčky sú oveľa lacnejšie ako v minulosti

Moderné práčky spotrebujú menej elektrickej energie, vody a aj pracieho prostriedku, keďže majú rôzne inteligentné funkcie, ktoré skracujú čas, počas ktorého práčka beží (a teda spotrebúva elektrickú energiu) a objem minutej vody a pracieho prostriedku si regulujú podľa toho, koľko špinavej bielizne v práčke je. A aj na poruchy sú háklivejšie menej.

I keď s poslednou vetou mnohí nebudú súhlasiť, zamyslite sa nielen nad tým, koľko vám vydržala vaša prvá automatická práčka, ale aj nad tým, koľko vás stála pri kúpe. A teraz si tú cenu porovnajte s cenou, ktorú ste zaplatili pri kúpe vašej aktuálnej práčky. To je ale rozdiel, že? Keď si to dáte do pomeru, tak zistíte, že aj nové práčky vydržia minimálne toľko, čo tie staré.

Avšak to neznamená, že moderná práčka sa vám nemôže pokaziť. Vždy sa však dá s tým niečo robiť a nie je potrená kúpa práčky novej. Veď ani váš spoľahlivý bojler Tatramat nevymeníte akonáhle začne „blbnúť“.

Problémy s ohrievaním vody sa niekedy dajú vyriešiť aj úplne jednoducho

Ak napríklad z práčky vyťahujete studenú bielizeň, na ktorej ostávajú škvrny, práčka zjavne nezohrieva vodu. A vo väčšine prípadov to súvisí s ohrievacím telesom. Nie vždy je to však dôvod kupovať nové ohrievacie teleso Bosch a už vôbec nie novú práčku.

Najskôr skúste použiť polovičné množstvo pracieho prostriedku. Pri vysokých dávkach sa môže stať, že ohrievacie teleso bude „plávať“ v pene a tým pádom nebude môcť poriadne ohrievať vodu.

Ak to nepomôže, môžete skúsiť prostriedok proti vodnému kameňu. Ten taktiež môže znemožňovať ohrievaciemu telesu vykonávať svoju funkciu. Ak však nezaberie ani to, chyba bude zrejme v samotnom ohrievacom telese, prípadne v termostate.

Zdroj obrázka:

Autor: Evgeny Atamanenko / Shutterstock.com