Fotopasce: Na čo všetko ich je možné využiť?

Možno ste už o nich neraz počuli a možno ešte nikdy. V každom prípade, jedná sa o fotopasce. Sú to malé zariadenia, ktoré sa však využívajú vo viacerých oblastiach. V súčasnosti majú obrovský význam a vďaka nim je možné vypátrať ľudí alebo zachytiť divú zver.

Konštrukcia fotopascí je skutočne prepracovaná až do tých najmenších detailov. Obsluha týchto zariadení však nie je nič náročné. Postačí vám len jednoduché nastavenie kvality videí, nahrávania a zvuku. Princíp je skutočne nenáročný. Pri zaznamenaní podozrivého pohybu sa vám z fotopasce automaticky zašle snímok alebo video do mobilu. Vy si zvolíte možnosť zasielania na telefónne číslo alebo na vami určený email.

Kde však môžete fotopascu využiť?

Stráženie objektov

V súčasnosti sa čím ďalej, tým viac používajú fotopasce na stráženie väčších objektov. Niektoré druhy týchto zariadení sú vybavené tak, aby vám zaručili kvalitné fotografie a videá aj počas noci. To je veľkou výhodou, keďže zlodeji kradnú vo väčšine prípadov za tmy.

Ak vlastníte chatu, kde nechodíte cez pracovný týždeň, poprípade veľkú firmu, v takýchto situáciách je fotopasca priam nevyhnutná. Pri zaznamenaní pohybu sa vám automaticky odošle snímka a vy tak môžete ihneď konať a volať políciu, ktorej budete môcť ponúknuť kvalitný záznam páchateľa.

Sledovanie divej zveri

Asi sa nebudete čudovať, keď povieme, že fotopasce sú obľúbeným produktom najmä u poľovníkov. Tieto zariadenia sa využívajú na sledovanie divej zveri, poprípade ako dohľad na dobytkom. Fotopascu umiestnite v lese na nenápadné miesto, odkiaľ budú pekné záznamy. Nemusíte sa báť, že zver toto zariadenie zbadá. Fotopasce sú vyrobené tak, aby boli čo najviac zamaskované.

Ako to celé funguje?

Vo všeobecnosti platí, že fotopasce pozostávajú z vodeodolnej krabičky, ktorá obsahuje špeciálne šošovky. Taktiež tu nájdete miesto na vloženie pamäťovej karty, ktorú je možné prepojiť s vašim mobilným zariadením. Fotopasce pracujú na princípe digitálneho fotoaparátu.

Sú však pridané o funkcie ako je detektor pohybu či nočné videnie. Fotopasca obsahuje vlastnú internú pamäť, na základe ktorej pracuje. Všetky nahrané a zaznamenané snímky či videá sú uložené na pamäťovej karte. Tú si máte možnosť kedykoľvek vytiahnuť zo zariadenia.

Čo všetko je potrebné nastaviť?

Pred spustením samotnej fotopasce je dôležité nastaviť niekoľko základných parametrov, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie tohto zariadenia. Na čo by ste pri nastavovaní nemali zabudnúť?

Dĺžka, kvalita a veľkosť:

Základom je nastavenie správnej dĺžky, kvality a veľkosti nahrávania. Samozrejme, záleží aj od vašich vlastných preferencií, ktoré sú v tomto prípade dôležité. Neváhajte si nastaviť najvyššiu kvalitu tak, aby nahrané snímky skutočne stáli za to.

Citlivosť:

Veľmi dôležitým parametrom je citlivosť. Tá závisí aj od toho, kde ste fotopascu umiestnili. Ak je uložená v lese medi konármi, citlivosť môže narušiť vietor, poprípade lístie. Citlivosť si môžete nastaviť aj tak, aby zariadenie zaznamenávalo všetky pohyby. Zároveň si však môžete navoliť to, že vám budú zaslané snímky len väčších rozmerov.

Inšpirácia na darček

V prípade, že túžite vašim blízkym dať originálny darček, fotopasca ich jednoznačne poteší. Ide o prakticky využiteľné zariadenie, do ktorého sa investovať rozhodne oplatí. Preto neváhajte a vyberte si zo širokej ponuky fotopascí. Toto zariadenie poteší nielen mladú, ale aj tú staršiu generáciu.

Či už si chcete zaobstarať fotopascu na sledovanie zveri, stráženie pozemku či ako prevencia voči vlámaniu, v každom prípade je to skvelé rozhodnutie. Preto neváhajte a vyberte si zo širokej ponuky už dnes!