Aj spolupráca špecialistov je potrebná pri problémoch s pohybovým aparátom

Aspoň menej závažné problémy s pohybovým aparátom zažije počas svojho života každý. Ako príklad nám môže poslúžiť niekoľkodňová bolesť ramena, či lakťa a pod.

Ku komu sa vybrať skôr?

A teraz vám dáme jednu otázku: ak by ste mali obdobný problém, k akému lekárovi by ste sa vybrali? K dobrému chirurgovi Prievidza? Alebo k ortopédovi? A čo takto najskôr zájsť k fyzioterapeutovi?

Práve fyzioterapeut vám totiž môže pomôcť pri podobných dlhodobejších problémoch, ktoré neboli zapríčinené konkrétnym úrazom. Bude si vedieť urobiť vlastné vyšetrenia, na základe ktorých racionálne posúdi, či je v možnostiach jeho špecializácie vám pomôcť.

Faktory potrebné pre úspešnú a rýchlu rehabilitáciu

Fyzioterapeut vás tak kľudne môže poslať napr. k ortopédovi Levice. Pre pacienta je v takýchto prípadoch veľkou výhodou, keď títo dvaja špecialisti medzi sebou komunikujú a pri liečení sa dopĺňajú. Navzájom si totiž môžu potvrdzovať zistené fakty a spolu lepšie plánovať a koordinovať rehabilitáciu.

To sa týka aj prípadov, keď je nevyhnutná operácia. Veď pre organizmus často nie je rozdiel medzi poúrazovým a pooperačným stavom. A tiež platí, že nielen po úraze, ale aj po operácii je potrebné dodržiavať určené postupy, nevyhnutné pre stopercentnú rehabilitáciu a pre jej čo najkratšie trvanie. Aj čas hrá totiž veľkú úlohu v poúrazovom aj pooperačnom období.

Skorý začiatok rehabilitácie spoločne so spomínanou spoluprácou lekárov – špecialistov sú teda faktory, ktoré výrazne zvyšujú šancu na plnohodnotné obnovenie funkčnosti postihnutej časti pohybového aparátu. A to chce predsa každý pacient.

Zdroj obrázka:

Autor: luismolinero / Stock.adobe.com